Автоматско склопување машина


Вие сте тука: Насловна -> производи -> Преклопен машина -> Автоматско склопување машина
Ние сме техничко Taiwan Автоматско склопување машина производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Автоматско склопување машина - SP-210S
модел: SP-210S
Автоматско склопување машина
Етикета сечат и пати машина со посебен дизајн за 85mm поширок етикета, сите други функција се исти како и на СП- 210 машина.

СП- 210 Сечење и склопување Машина за пациентот Етикета и печатени Етикета

Етикета Должина: 7~ 160 mm
Етикета Ширина: 8~ 85mm
операција брзина: 0~ 200 Компјутери / мин.
воздушен притисок: 3 килограми / см *2
AC 220V, 1P, 50 / 60 Hz, 2600 VA
Нето тежина: 350 кг
димензија: 1260 (L) x 1400 (Ш) x 1460 (H) mm

склопување Тип на
1. Крајот FOLD & Ознака пати
2. Центар FOLD & Книга пати
3. Отвори Менхетен FOLD & Леток пати
4. Митра пати
5. Прав Исечете

сечење Тип на
1. Жешка печат Отрежи
2. Жешка Отрежи
3. Студената Отрежи

Карактеристики
1. Повеќе функции, една машина може да ги задоволи сите ваши Побарувачката
2. Специјални склопување Спецификација
3. Е лесно мигрирањето кон секоја функција, лесно ракување
4. Висок ефикасноста на производството, Зачувај инвестициони трошоци

Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Автоматско склопување машина

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano