Автоматско склопување Машини


Вие сте тука: Насловна -> производи -> Преклопен машина -> Автоматско склопување Машини
Ние сме техничко Taiwan Автоматско склопување Машини производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Автоматско склопување Машини - SP-210
модел: SP-210
Автоматско склопување Машини
СП- 210 Сечење и склопување Машина за пациентот етикетата и печатени етикета

сечење Тип на
1. Жешка печат Отрежи
2. Жешка Отрежи
3. Студената Отрежи

Карактеристики
1. Висок ефикасноста на производството, Зачувај инвестициони трошоци
2. Е лесно мигрирањето кон секоја функција, лесно ракување
3. Специјални склопување Спецификација
4. Повеќе функции, една машина може да ги задоволи сите ваши Побарувачката

Етикета Должина: 7~ 160 mm
Етикета Ширина: 8~ 75 (85*) mm
операција брзина: 0~ 200 Компјутери / мин.
воздушен притисок: 3 килограми / см *2 
AC 220V, 1P, 50 / 60 Hz, 2600 VA
Нето тежина: 350 кг
димензија: 1260 (L) x 1400 (Ш) x 1460 (H) mm
Забелешка: * Факултативна за СП-210S

склопување Тип на
1. Крајот FOLD & Ознака пати
2. Центар FOLD & Книга пати
3. Отвори Менхетен FOLD & Леток пати
4. Митра пати
5. Прав Исечете

Мулти функција етикета сечат и пати машина, една машина може да ги исполни сите ваши топла запечатени / топла / ладна сечење функција и центар / Крај / митра / Менхетен виткање функција барања. Исто така, таг / книгата / брошура пати функции се сите достапни. Неверојатни 20мм ширина ултра мали крајот пати етикетата може да се направи, исто така, во оваа машина.Лесно ракување и лесно мигрирањето кон секој виткање функција Калап, минимум машина инвестиции со максимален награда.

Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Автоматско склопување Машини

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano