Преклопен Машини


Вие сте тука: Насловна -> производи -> Преклопен машина -> Преклопен Машини
Ние сме техничко Taiwan Преклопен Машини производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Преклопен Машини - SC-115-35
модел: SC-115-35
Преклопен Машини
Кометал- 115 Ултразвучно Етикета за сечење и Центар склопување машина

склопување Тип на
1. Прав Исечете
2. Центар FOLD & Книга пати

Карактеристики
1. Мека и добро запечатени Еџ, забрана за пушење
2. Лесно Замени машина, лесно ракување
3. Прецизност фино подесување на машина, Не текот Вчитување на ултразвук систем
4. Долг живот на ултразвучната машина

сечење Тип на
Ултразвучно сечење
Ултразвучно систем: 35KHz
воздушен притисок: 3 килограми / см *2
AC 220V, 1P, 50 / 60 Hz, 1900 VA
Нето тежина: 300 кг
димензија: 1200 (L) x 1480 (Ш) x 1420 (H) mm
Етикета Должина: 1~ 10000 mm
Етикета Ширина: 8~ 80 mm
операција брзина: 0~ 200 Компјутери / мин.

35KHz високи перформанси ултразвучни етикета сечење и преклопен машина, Саладин серво мотор контрола, потроши етикетата може да биде отсечен.

Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Преклопен Машини

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano