Етикета машина


Вие сте тука: Насловна -> производи -> Етикета машина за сечење -> Етикета машина
Ние сме техничко Taiwan Етикета машина производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Етикета машина - SP-210
модел: SP-210
Етикета машина
СП- 210 Сечење и склопување Машина за пациентот етикетата и печатени етикета
Мулти функција етикета сечат и пати машина, една машина може да ги исполни сите ваши топла запечатени / топла / ладна сечење функција и центар / Крај / митра / Менхетен виткање функција барања, Покрај тоа, таг / книгата / брошура пати функции се сите достапни. Неверојатни 20мм ширина ултра мали крајот пати етикетата може да се направи, исто така, во оваа машина. Лесно работење и е лесно мигрирањето кон секој виткање функција Калап, минимални инвестиции машина со максимална награда.

склопување Тип на
1. Крајот FOLD & Ознака пати
2. Центар FOLD & Книга пати
3. Отвори Менхетен FOLD & Леток пати
4. Митра пати
5. Прав Исечете

сечење Тип на
1. Жешка печат Отрежи
2. Жешка Отрежи
3. Студената Отрежи

Етикета Должина: 7~ 160 mm
Етикета Ширина: 8~ 75 (85*) mm
операција брзина: 0~ 200 Компјутери / мин.
воздушен притисок: 3 килограми / см *2  
AC 220V, 1P, 50 / 60 Hz, 2600 VA
Нето тежина: 350 кг
димензија: 1260 (L) x 1400 (Ш) x 1460 (H) mm
Забелешка: * Факултативна за СП-210S

Карактеристики
1. Повеќе функции, една машина може да ги задоволи сите ваши Побарувачката
2. Специјални склопување Спецификација
3. Е лесно мигрирањето кон секоја функција, лесно ракување
4. Висок ефикасноста на производството, Зачувај инвестициони трошоци

Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Етикета машина

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano