Етикета машини за сечење


Вие сте тука: Насловна -> производи -> Етикета машина за сечење -> Етикета машини за сечење
Ние сме техничко Taiwan Етикета машини за сечење производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Етикета машини за сечење - SP-210S
модел: SP-210S
Етикета машини за сечење
СП- 210 Сечење и склопување Машина за пациентот етикетата и печатени етикета
Етикета сечат и пати машина со посебен дизајн за 85mm поширок етикета, сите други функција се исти како и на СП- 210 машина

Етикета Должина: 7~ 160 mm
Етикета Ширина: 8~ 85mm
операција брзина: 0~ 200 Компјутери / мин.
воздушен притисок: 3 килограми / см *2
AC 220V, 1P, 50 / 60 Hz, 2600 VA
Нето тежина: 350 кг
димензија: 1260 (L) x 1400 (Ш) x 1460 (H) mm

склопување Тип на
1. Крајот FOLD & Ознака пати
2. Центар FOLD & Книга пати
3. Отвори Менхетен FOLD & Леток пати
4. Митра пати
5. Прав Исечете

сечење Тип на
1. Жешка печат Отрежи
2. Жешка Отрежи
3. Студената Отрежи

Карактеристики
1. Повеќе функции, една машина може да ги задоволи сите ваши Побарувачката
2. Специјални склопување Спецификација
3. Е лесно мигрирањето кон секоја функција, лесно ракување
4. Висок ефикасноста на производството, Зачувај инвестициони трошоци

Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Етикета машини за сечење

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano