Етикета склопување машина


Вие сте тука: Насловна -> производи -> Преклопен машина -> Етикета склопување машина
Ние сме техничко Taiwan Етикета склопување машина производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Етикета склопување машина - SP-410
модел: SP-410
Етикета склопување машина
СП- 410 Надолжни Етикета склопување Машина за пациентот етикетата и печатени етикета

склопување Тип на
1. Крајот FOLD & Ознака пати
2. Центар FOLD & Книга пати
3. Менхетн пати
4. Четири страни пати (+ СП-210)
5. Корица на книга пати (факултативно)
6. Самоуправа- Лепливи Прилог

сечење Тип (+ СП-210)
1. Жешка печат Отрежи
2. Жешка Отрежи
3. Студената Отрежи

Етикета Должина: 7~ 160 mm
здипли Ширина: 10~ 75 mm
операција брзина: 0~ 8 M/ мин.
воздушен притисок: 3 кг / см *2  
AC 220V, 1P, 50 / 60 Hz, 1200 VA
Нето тежина: 120 кг
димензија: 1130 (L) x 1520 (Ш) x 2000 (H) mm

Карактеристики
1. Мулти Функции, една машина може да ги задоволи сите ваши Побарувачката
2. Специјални склопување Спецификација
3. е лесно мигрирањето кон секоја функција, лесно ракување
4. висок ефикасноста на производството, Зачувај инвестициони трошоци

долга лента етикета континуирано виткање машина, здиплени брошура може да биде запечатена по СП- 210 топла сечење, само- лепило спроведен функција е на располагање.
Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Етикета склопување машина

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano