Етикета склопување


Вие сте тука: Насловна -> производи -> Етикета машина за сечење -> Етикета склопување
Ние сме техничко Taiwan Етикета склопување производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Етикета склопување - SP-410
модел: SP-410
Етикета склопување
Надолжно виткање машина опреми со СП- 210 машина, четири страни пати и торба пати за РФИД чип се подготвени да се направи. Долго лента етикета континуирано виткање, свитканите брошура може да биде запечатена по СП- 210 топла сечење, само- лепило спроведен функција е исто така достапна.
СП- 410 Надолжни Етикета склопување Машина за пациентот етикетата и печатени етикета

Етикета Должина: 7~ 160 mm
здипли Ширина:10~ 75 mm
операција брзина: 0~ 8 M/ мин.
воздушен притисок: 3 килограми / см *2
AC 220V, 1P, 50 / 60 Hz, 1200 VA
Нето тежина: 120 кг
димензија: 1130 (L) x 1520 (Ш) x 2000 (H) mm

Карактеристики
1. Повеќе функции, една машина може да ги задоволи сите ваши Побарувачката
2. Специјални склопување Спецификација
3. Е лесно мигрирањето кон секоја функција, лесно ракување
4. Висок ефикасноста на производството, Зачувај инвестициони трошоци

склопување Тип на
1. Крајот FOLD & Ознака пати
2. Центар FOLD & Книга пати
3. Менхетн пати
4. Четири страни пати (+ СП-210)
5. Корица на книга пати (факултативно)
6. Самоуправа- Лепливи Прилог

сечење Тип (+ СП-210)
1. Жешка печат Отрежи
2. Жешка Отрежи
3. Студената Отрежи

Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Етикета склопување

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano