Цвест Запечатување


Вие сте тука: Насловна -> производи -> Ултразвучно Запечатување -> Цвест Запечатување
Ние сме техничко Taiwan Цвест Запечатување производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Цвест Запечатување - SC-615V
модел: SC-615V
Цвест Запечатување
Карактеристики
1. Мулти- Функција за сечење / slitting, Запечатување цвест и втиснување
2. Посебен дизајн за виткаат Текстил и Термопластичен синтетички ткаенини
3. Со високи перформанси, без бучава 35KHz Ултразвучно систем
4. Операција брзина до 15м / мин, високиот ефикасноста на производството
5. Факултативна Титан / Челик Хорн во Според Разни Побарувачката

Модел No. Кометал-615V
Макс. брзина М / мин.: 15
воздушен притисок: 7 килограми / см *2
AC 220V, 1P, 50 / 60 Hz, 1300 VA
Нето тежина: 110 kg
димензија: 610 (L) x 950 (W) x 1250 (H) mm
Ултразвучно Фреквенција: 35 KHz
Ултразвучно Излезна моќност: 1000 вати.
Ротари Хорн Широчина (факултативно): 10 (15/ 20) mm

ротациони рог на ултразвучно заварување машина посебно погодна за термопластични филм или ткаенина за сечење и заварување.

Кометал- 615 ролна цвест Ултразвучно Запечатување / машина за сечење за виткаат Текстил и Термопластичен Текстил

Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Цвест Запечатување

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano