Slitter машина


Вие сте тука: Насловна -> производи -> Ултразвучно slitting машина -> Slitter машина
Ние сме техничко Taiwan Slitter машина производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Slitter машина - SC-510-3A
модел: SC-510-3A
Slitter машина
Кометал- 510 Ултразвучно Slitting / машина за сечење за етикетата и Тесни ткаенини
широк спектар Ултразвучно етикета slitting машина ја прошири својата апликација, уникатен дизајн поддржува до 310mm работна ширина и unbelivable 30 секачи.

Модел No. Кометал-510-3A
Ултразвучно Излезна моќност: 1200* 2 вати.
Макс. Работа Ширина: 310 mm
Макс. бр на машина: 30
Мин. Slitting / сечење Ширина: 6 mm
Макс. Брзо, метар / минута: 25
Ултразвучно Фреквенција: 30 kHz
Ултразвучно систем, единица: 2
воздушен притисок: 6 кг / см *2
AC 220V, 1P, 50 / 60 Hz, 3400 VA
Нето тежина: 350 кг
димензија: 1350 (L) Х 1000 (Ш) x 1800 (H) mm

Карактеристики
1. Ниска Коска Ултразвучно Челик Хорн, Макс. 160mm Работа Ширина на секој еден рог
2. Претходна- Компресирај Уред Ако е потребно за тенки Slitting / Сечење објекти
3. Cicular машина, мин. 10 пати Употреба на секоја машина
4. Со високи перформанси 30KHz Ултразвучно систем
5. Ниска цена Потрошувачка на Дел, нискиот шум, со високи перформанси

Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Slitter машина

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano