Slitting машина


Вие сте тука: Насловна -> производи -> Ултразвучно slitting машина -> Slitting машина
Ние сме техничко Taiwan Slitting машина производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Slitting машина - SC-510-3
модел: SC-510-3
Slitting машина
Модел No. Кометал-510-3
Ултразвучно Излезна моќност: 1300 вати.
Макс. Работа Ширина: 210 mm
Макс. бр на машина: 20
Мин. Slitting / сечење Ширина: 6 mm
Макс. Брзо, метар / минута: 25
воздушен притисок: 6 кг / см *2
AC 220V, 1P, 50 / 60 Hz, 2300 VA
Ултразвучно Фреквенција: 30 kHz
Ултразвучно систем, одделение: 1
Нето тежина: 330 кг
димензија: 1350 (L) x 1000 (Ш) x 1550 (H) mm
Кометал- 510 Ултразвучно Slitting / машина за сечење за етикетата и Тесни ткаенини

Карактеристики
1. Cicular машина, мин. 10 пати Употреба на секоја машина
2. Ниска цена Потрошувачка на Дел, нискиот шум, со високи перформанси
3. Претходна- Компресирај Уред Ако е потребно за тенки Slitting / Сечење објекти
4. Со високи перформанси 30KHz Ултразвучно систем
5. Ниска Коска Ултразвучно Челик Хорн, Макс. 210mm Работа Ширина

30KHz високи перформанси ултразвучни slitting машина за тесни ткаенини, со еден рог со макс. 210mm операција ширина и поддршка до 20 секачи.
Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Slitting машина

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano