Ултразвучно сечење


Вие сте тука: Насловна -> производи -> Ултразвучно сечење -> Ултразвучно сечење
Ние сме техничко Taiwan Ултразвучно сечење производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Ултразвучно сечење - SC-510-3A
модел: SC-510-3A
Ултразвучно сечење
Карактеристики
  1. со високи перформанси 30KHz Ултразвучно систем
  2. претпристапна- Компресирај Уред Ако е потребно за тенки Slitting / Сечење објекти
  3. Cicular машина, мин. 10 пати Употреба на секоја машина
  4. Ниска цена Потрошувачка на Дел, нискиот шум, со високи перформанси
  5. Ниско Коска Ултразвучно Челик Хорн, Макс. 160mm Работа Ширина на секој еден рог
ултразвучни ткаени етикета машина за сечење со посебен дизајн на мин. 6mm сечење ширина и поддршка макс. 30 кружни повтори употреба секачи.

Кометал- 510 Ултразвучно Slitting / машина за сечење за етикетата и Тесни ткаенини

Макс. бр на машина: 30
Ултразвучно Излезна моќност: 1200* 2 вати.
Макс. Работа Ширина: 310 mm
Мин. Slitting / сечење Ширина: 6 mm
Макс. Брзо, метар / минута: 25
воздушен притисок: 6 кг / см *2
AC 220V, 1P, 50 / 60 Hz, 3400 VA
Нето тежина: 350 kg
димензија: 1350 (L) Х 1000 (Ш) x 1800 (H) mm
Модел No. Кометал-510-3A
Ултразвучно Фреквенција: 30 kHz
Ултразвучно систем, одделение: 2

Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Ултразвучно сечење

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano