Ултразвучно машина


Вие сте тука: Насловна -> производи -> Ултразвучно сечење -> Ултразвучно машина
Ние сме техничко Taiwan Ултразвучно машина производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Ултразвучно машина - SC-510-3
модел: SC-510-3
Ултразвучно машина
Кометал- 510 Ултразвучно Slitting / машина за сечење за етикетата и Тесни ткаенини

Карактеристики
1. Претходна- Компресирај Уред Ако е потребно за тенки Slitting / Сечење објекти
2. Cicular машина, мин. 10 пати Употреба на секоја машина
3. Ниска Коска Ултразвучно Челик Хорн, Макс. 210mm Работа Ширина
4. Ниска цена Потрошувачка на Дел, нискиот шум, со високи перформанси
5. Со високи перформанси 30KHz Ултразвучно систем

високо- тек ултразвучни сечење дизајн, само еден 30KHz ултразвучни систем за да ги зачувате вашите трошоци за одржување, но ги исполни сите ваши deamnd.

Макс. бр на машина: 20
AC 220V, 1P, 50 / 60 Hz, 2300VA
Нето тежина: 330 кг
димензија: 1350 (L) x 1000 (Ш) x 1550 (В) mm
Модел No. Кометал-510-3
Ултразвучно Фреквенција: 30 KHz
Ултразвучно систем, одделение: 1
Мин. Slitting / сечење Ширина: 6 mm
Макс. Брзо, метар / минута: 25
воздушен притисок: 6 килограми / см *2
Ултразвучно Излезна моќност: 1300 вати.
Макс. Работа Ширина: 210 mm

Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Ултразвучно машина

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano