Ултразвучно машина за сечење


Вие сте тука: Насловна -> производи -> Ултразвучно сечење -> Ултразвучно машина за сечење
Ние сме техничко Taiwan Ултразвучно машина за сечење производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Ултразвучно машина за сечење - SC-510-2
модел: SC-510-2
Ултразвучно машина за сечење
Кометал- 510 Ултразвучно Slitting / машина за сечење за етикетата и Тесни ткаенини

Модел No. Кометал-510-2
Макс. бр на машина: 20
Мин. Slitting / сечење Ширина: 6 mm
Макс. Брзо, метар / минута: 25
воздушен притисок: 6 кг / см *2
AC 220V, 1P, 50 / 60 Hz, 2800 VA,
Нето Тежина: 330 Kg
Димензија: 1350 (L) x 1000 (Ш) x 1550 (В) mm
Ултразвучно Фреквенција: 20 kHz
Ултразвучно систем, одделение: 1
Ултразвучно Излезна моќност: 1800 вати.
Макс. Работа Ширина: 210 mm

Карактеристики
1. Cicular машина, мин. 10 пати Употреба на секоја машина
2. Претходна- Компресирај Уред Ако е потребно за тенки Slitting / Сечење објекти
3. Со високи перформанси 20KHz Ултразвучно Систем за
4. Ниска цена Потрошувачка на Дел, нискиот шум, со високи перформанси
5. Ниска Коска Ултразвучно Челик Хорн, Макс. 210mm Работната Ширина

високо ПП (ефикасност на / Цена) сооднос ултразвучно машина за сечење, пред- компресирана уред за посебни тенки етикета, додадете на вредност за вашите етикета.

Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Ултразвучно машина за сечење

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano