Ултразвучно машини за сечење


Вие сте тука: Насловна -> производи -> Ултразвучно сечење -> Ултразвучно машини за сечење
Ние сме техничко Taiwan Ултразвучно машини за сечење производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Ултразвучно машини за сечење - SC-510-35
модел: SC-510-35
Ултразвучно машини за сечење
 • Кометал- 510 Ултразвучно Slitting / машина за сечење за етикетата и Тесни ткаенини
 • Модел No. Кометал-510-35
 • Ултразвучно Излезна моќност: 1000* 2 вати.
 • Макс. Работа Ширина: 260 mm
 • Макс. бр на машина:24
 • Мин. Slitting / сечење Ширина: 6 mm
 • Макс. Брзо, метар / минута: 25
 • воздушен притисок: 6 кг / см *2
 • AC 220V, 1P, 50 / 60 Hz, 3000 VA
 • Ултразвучно Фреквенција: 35 KHz
 • Ултразвучно систем, одделение: 2
 • Нето тежина: 350 кг
 • димензија: 1350 (L) Х 1000 (Ш) x 1800 (H) mm
Карактеристики
1. Ниска Коска Ултразвучно Челик Хорн, Макс. 135mm Работа Ширина на секој еден рог
2. Cicular машина, мин. 10 пати Употреба на секоја машина
3. Ниска цена Потрошувачка на Дел, нискиот шум, со високи перформанси
4. Со високи перформанси 35KHz Ултразвучно систем
5. Претходна- Компресирај Уред Ако е потребно за тенки Slitting / Сечење објекти

ултразвучни машина за сечење за тесни ткаенини, без бучава Не гори чад, 0.2/0.3/0.4 милиметри машина погоден за сите видови на етикетата материјал.
Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Ултразвучно машини за сечење

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano