Ултразвучно Етикета машина за сечење


Вие сте тука: Насловна -> производи -> Етикета машина за сечење -> Ултразвучно Етикета машина за сечење
Ние сме техничко Taiwan Ултразвучно Етикета машина за сечење производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Ултразвучно Етикета машина за сечење - SC-115-28
модел: SC-115-28
Ултразвучно Етикета машина за сечење
Кометал- 115 Ултразвучно Етикета за сечење и Центар склопување машина

сечење Тип на
1. Ултразвучно сечење
2. Ултразвучно систем: 28KHz

Карактеристики
1. Мека и добро запечатени Еџ, забрана за пушење
2. Долг живот на ултразвучната машина
3. Прецизност фино подесување на машина, Не текот Вчитување на ултразвук систем
4. Лесно Замени машина, лесно ракување

склопување Тип на
1. Центар FOLD & Книга пати
2. Прав Исечете

Нето тежина: 300 кг
Етикета должина: 1~ 10000 mm
Етикета Ширина: 8~ 80 mm
Димензија: 1200 (L) x 1480 (Ш) x 1420 (В) mm
операција брзина: 0~ 200 Компјутери / мин.
воздушен притисок: 3 килограми / см *2
AC 220V, 1P, 50 / 60 Hz, 1900 VA

28KHz ниска цена ултразвучни етикета сечење и виткање центар машина , долг живот машина со прецизност и фино подесување уред, Не преоптоварување на ултразвучната систем.
Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Ултразвучно Етикета машина за сечење

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano