Ултразвучно Машини


Вие сте тука: Насловна -> производи -> Ултразвучно slitting машина -> Ултразвучно Машини
Ние сме техничко Taiwan Ултразвучно Машини производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Ултразвучно Машини - SC-510-2
модел: SC-510-2
Ултразвучно Машини
SC-510 Ultrasonic Slitting/Cutting Machine for Label and Narrow Fabric

Features
1. Low Coast Ultrasonic Steel Horn, Max. 210mm Working Width
2. High Performance 20KHz Ultrasonic System
3. Low Cost Consumption Part, Low Noise, High Performance
4. Cicular Cutter, Min. 10 Times Usage Of Each Cutter    
5. Pre-Compress Device If Required For Thin Slitting/Cutting Objects

Model No. SC-510-2
AC 220V, 1P, 50/60 Hz, 2800 VA
Ultrasonic Frequency: 20 KHz
Ultrasonic System, Unit: 1
Ultrasonic Output Power: 1800 Watt.
Max. Working Width: 210 mm
Min. Slitting/Cutting Width: 6 mm
Max. Speed, Meter/minute: 25
Air Pressure: 6 Kg/cm*2
Max. No. of Cutter: 20
Net Weight: 330 Kg
Dimension: 1350(L) X 1000(W) X 1550(H) mm

low cost ultrasonic slitting machine for woven label, low noise and No smoking, soft edge with No fraying after slitting.
Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Ултразвучно Машини

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano