Ултразвучно печат


Вие сте тука: Насловна -> производи -> Ултразвучно Запечатување -> Ултразвучно печат
Ние сме техничко Taiwan Ултразвучно печат производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Ултразвучно печат - SC-615T
модел: SC-615T
Ултразвучно печат
Кометал- 615 ролна цвест Ултразвучно Запечатување / машина за сечење за виткаат Текстил и Термопластичен Текстил

 1. Модел No. Кометал-615T
 2. Ултразвучно Излезна моќност: 1000 вати.
 3. Ротари Хорн Широчина (факултативно): 10 (15/ 20) mm
 4. Макс. брзина М / мин.: 15
 5. воздушен притисок: 7 килограми / см *2
 6. AC 220V, 1P, 50 / 60 Hz, 1300 VA
 7. Ултразвучно Фреквенција: 35 KHz
 8. Нето тежина: 80 kg
 9. димензија: 600 (L) x 1210 (Ш) x 1120 (H) mm
Карактеристики
 1. Мулти- Функција за сечење / slitting, Запечатување цвест и втиснување
 2. Специјален дизајн за виткаат Текстил и Термопластичен синтетички ткаенини
 3. со високи перформанси, без бучава 35KHz Ултразвучно систем
 4. операција брзина до 15м / мин, високиот ефикасноста на производството
 5. Факултативна Титан / челик рог во Според Разни Побарувачката
flexable дизајн на ротациони рог за различна примена, една ролна цвест ултразвучни машина може да ги задоволи сите ваши прашања.

Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Ултразвучно печат

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano