Ултразвучно sealer


Вие сте тука: Насловна -> производи -> Ултразвучно Запечатување -> Ултразвучно sealer
Ние сме техничко Taiwan Ултразвучно sealer производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Ултразвучно sealer - SC-615H
модел: SC-615H
Ултразвучно sealer
  1. тркалаат цвест ултразвучни технологија, уникатен дизајн на титаниум или челик ролери рог, погоден за запечатување ткаенина од термопластични синтетички влакна.
  2. Кометал- 615 ролна цвест Ултразвучно Запечатување / машина за сечење за виткаат Текстил и Термопластичен Текстил.
Модел No. Кометал-615H
Ултразвучно Фреквенција: 35 KHz
Ултразвучно Излезна моќност: 1000 вати.
Ротари Хорн Широчина (факултативно): 10 (15/ 20) mm
Макс. брзина: 15 M/ мин.
воздушен притисок: 7 килограми / см *2
AC 220V, 1P, 50 / 60 Hz, 1300 VA
Нето тежина: 110 kg
димензија: 920 (L) x 950 (W) x 1250 (H) mm

Карактеристики
1. Со високи перформанси, без бучава 35KHz Ултразвучно систем
2. Операција брзина до 15м / мин, високиот ефикасноста на производството
3. Факултативна Титан / Челик Хорн во Според Разни Побарувачката
4. Мулти- Функција за сечење / slitting, Запечатување цвест и втиснување
5. Посебен дизајн за виткаат Текстил и Термопластичен синтетички ткаенини

Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Ултразвучно sealer

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano