Ултразвучно запечатување машина


Вие сте тука: Насловна -> производи -> Ултразвучно Запечатување -> Ултразвучно запечатување машина
Ние сме техничко Taiwan Ултразвучно запечатување машина производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Ултразвучно запечатување машина - SC-615R
модел: SC-615R
Ултразвучно запечатување машина
Карактеристики
1. Посебен дизајн за виткаат Текстил и Термопластичен синтетички ткаенини
2. Факултативна Титан / Челик Хорн во Според Разни Побарувачката
3. Операција брзина до 15м / мин, високиот ефикасноста на производството
4. Мулти- Функција за сечење / slitting, Запечатување цвест и втиснување
5. Со високи перформанси, без бучава 35KHz Ултразвучно систем

Кометал- 615 ролна цвест Ултразвучно Запечатување / машина за сечење за виткаат Текстил и Термопластичен Текстил.

ролери сечење ултразвучни машина, континуирано сечење и плафонски се направени од страна ролери ултразвучни рог истовремено.

Модел No. Кометал-615R
воздушен притисок: 7Kg / см *2
AC 220V, 1P, 50 / 60 Hz, 1300 VA
Нето тежина: 110 kg
димензија: 610 (L) x 950 (W) x 1250 (H) mm
Ултразвучно Фреквенција: 35 KHz
Ултразвучно Излезна моќност: 1000 вати.
Ротари Хорн ширина (факултативно): 10 (15/ 20) mm
Макс. брзина М / мин.: 15

Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Ултразвучно запечатување машина

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano