Ултразвучно Slitting


Вие сте тука: Насловна -> производи -> Ултразвучно slitting машина -> Ултразвучно Slitting
Ние сме техничко Taiwan Ултразвучно Slitting производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Ултразвучно Slitting - SC-510-35
модел: SC-510-35
Ултразвучно Slitting
Кометал- 510 Ултразвучно Slitting / машина за сечење за етикетата и Тесни ткаенини
Карактеристики
1. Ниска Коска Ултразвучно Челик Хорн, Макс. 135mm Работа Ширина на секој еден рог
2. Cicular машина, мин. 10 пати Употреба на секоја машина
3. Ниска цена Потрошувачка на Дел, нискиот шум, со високи перформанси
4. Претходна- Компресирај Уред Ако е потребно за тенки Slitting / Сечење објекти
5. Со високи перформанси 35KHz Ултразвучно систем

со високи перформанси ултразвучни етикета slitting машина, без бучава Не гори чад, со работ позиција контролната функција (ЕПК).

Модел No. Кометал-510-35
Макс. Работа Ширина: 260 mm
Макс. бр на машина: 24
Мин. Slitting / сечење Ширина: 6 mm
Макс. Брзо, метар / минута: 25
воздушен притисок: 6 кг / см *2
AC 220V, 1P, 50 / 60 Hz, 3000 VA
Нето тежина: 350 кг
димензија: 1350 (L) Х 1000 (Ш) x 1800 (H) mm
Ултразвучно Фреквенција: 35 KHz
Ултразвучно систем, одделение: 2
Ултразвучно Излезна моќност: 1000* 2 вати.

Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Ултразвучно Slitting

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano