Ултразвучно заварување опрема


Вие сте тука: Насловна -> производи -> Ултразвучно заварување Машинско -> Ултразвучно заварување опрема
Ние сме техничко Taiwan Ултразвучно заварување опрема производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Ултразвучно заварување опрема - SC-615R
модел: SC-615R
Ултразвучно заварување опрема
тркалаат цвест ултразвучни машина за сечење, ротирачки рог за да се спречи falbala работ на еластична ткаенина по сечење и запечатување.

Кометал- 615 ролна цвест Ултразвучно Запечатување / машина за сечење за виткаат Текстил и Термопластичен Текстил

Модел No. Кометал-615R
AC 220V, 1P, 50 / 60 Hz, 1300 VA
Нето тежина: 110 kg
Ротари Хорн Широчина (факултативно): 10 (15/ 20) mm
Макс. брзина М / мин.: 15
воздушен притисок: 7 килограми / см *2
димензија: 610 (L) x 950 (W) x 1250 (H) mm
Ултразвучно Фреквенција: 35 KHz
Ултразвучно Излезна моќност: 1000 вати.

Карактеристики
1. Со високи перформанси, без бучава 35KHz Ултразвучно систем
2. Факултативна Титан / Челик Хорн во Според Разни Побарувачката
3. Посебен дизајн за виткаат Текстил и Термопластичен синтетички ткаенини
4. Мулти- Функција за сечење / slitting, Запечатување цвест и втиснување
5. Операција брзина до 15м / мин, високиот ефикасноста на производството

Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Ултразвучно заварување опрема

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano