Ултразвучно заварување


Вие сте тука: Насловна -> производи -> Ултразвучно заварување Машинско -> Ултразвучно заварување
Ние сме техничко Taiwan Ултразвучно заварување производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Ултразвучно заварување - SC-615T
модел: SC-615T
Ултразвучно заварување
Карактеристики
1. Операција брзина до 15м / мин, високиот ефикасноста на производството
2. Мулти- Функција за сечење / slitting, Запечатување цвест и втиснување
3. Посебен дизајн за виткаат Текстил и Термопластичен синтетички ткаенини
4. Факултативна Титан / Челик Хорн во Според Разни Побарувачката
5. Со високи перформанси, без бучава 35KHz Ултразвучно систем

Кометал- 615 ролна цвест Ултразвучно Запечатување / машина за сечење за виткаат Текстил и Термопластичен Текстил

Модел No. Кометал-615T
Ротари Хорн Широчина (факултативно): 10 (15/ 20) mm
Макс. брзина М / мин.: 15
воздушен притисок: 7 килограми / см *2
AC 220V, 1P, 50 / 60 Hz, 1300 VA
Ултразвучно Фреквенција: 35 KHz
Ултразвучно Излезна моќност: 1000 вати.
Нето тежина: 80 kg
димензија: 600 (L) x 1210 (Ш) x 1120 (H) mm

мулти функција на ултразвучни ролна цвест запечатување / сечење / заварување / втиснување машина, flexble примена на вашето барање.

Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Ултразвучно заварување

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano