Ултразвучно заварување


Вие сте тука: Насловна -> производи -> Ултразвучно заварување Машинско -> Ултразвучно заварување
Ние сме техничко Taiwan Ултразвучно заварување производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Ултразвучно заварување - SC-615H
модел: SC-615H
Ултразвучно заварување
Модел No. Кометал-615H
Ултразвучно Излезна моќност: 1000 вати.
Ултразвучно Фреквенција: 35 KHz
Макс. брзина М / мин.: 15
воздушен притисок: 7 килограми / см *2
AC 220V, 1P, 50 / 60 Hz, 1300 VA
Нето тежина: 110 kg
димензија: 920 (L) x 950 (W) x 1250 (H) mm
Ротари Хорн Широчина (факултативно): 10 (15/ 20) mm

Карактеристики
  1. Специјален дизајн за виткаат Текстил и Термопластичен синтетички ткаенини
  2. операција брзина до 15м / мин, високиот ефикасноста на производството
  3. со високи перформанси, без бучава 35KHz Ултразвучно систем
  4. Факултативна Титан / Челик Хорн во Според Разни Побарувачката
  5. Мулти- Функција за сечење / slitting, Запечатување цвест и втиснување
  6. Кометал- 615 ролна цвест Ултразвучно Запечатување / машина за сечење за виткаат Текстил и Термопластичен Текстил
ултразвучни ролна цвест запечатување машина, ротирачки ултразвучни рог посебен дизајн за еластична ткаенина за да се добијат најдобри перформанси на запечатување раб.

Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Ултразвучно заварување

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano