Заварување машина


Вие сте тука: Насловна -> производи -> Ултразвучно заварување Машинско -> Заварување машина
Ние сме техничко Taiwan Заварување машина производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Заварување машина - SC-615V
модел: SC-615V
Заварување машина
Кометал- 615 ролна цвест Ултразвучно Запечатување / машина за сечење за виткаат Текстил и Термопластичен Текстил
ултразвучно заварување машина со ротациони рог да го замени конвенционалните машина за шиење, херметички шиење без игла зашиени дупка.
  • Модел No. Кометал-615V
  • Ротари Хорн Широчина (факултативно): 10 (15/ 20) mm
  • Макс. брзина М / мин.: 15
  • воздушен притисок: 7 килограми / см *2
  • AC 220V, 1P, 50 / 60 Hz, 1300 VA
  • Нето тежина: 110 kg
  • Ултразвучно Фреквенција: 35 KHz
  • Ултразвучно Излезна моќност: 1000 вати.
  • димензија: 610 (L) x 950 (W) x 1250 (H) mm
Карактеристики
1. Мулти- Функција за сечење / slitting, Запечатување цвест и втиснување
2. Факултативна Титан / Челик Хорн во Според Разни Побарувачката
3. Посебен дизајн за виткаат Текстил и Термопластичен синтетички ткаенини
4. Со високи перформанси, без бучава 35KHz Ултразвучно систем
5. Операција брзина до 15м / мин, високиот ефикасноста на производството

Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Заварување машина

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano